Pınar Özkent ile Kırılganlıkların Gücü

“Duygusal zekası, kırılganlığı, mükemmel olmamayı seçmeyi kabul etmeyen bir lider varsa, yaşayamayacak kurumsal hayatta…”

Kırılganlıkların Gücü serisininde konuğum yazar, hikaye anlatıcısı, mentor Haddini Aş kulübünün kurucularından Pınar Kaçar Özkent !

Pınar ile kırılganlığını fark etmesinden, hayatının dönüm noktasına, motivayonunu kaybettiğinde yaptıklarından geleceğin liderlerinin duygusal zekaya ve kırılganlığına dair bakışına doğru uzanan bir sohbet gerçekleştirdik.

Bölümden diğer kısa alıntılar şöyle:

🎙 “Hayat mı hızlı yoksa zihnimiz mi?”
🎙 “Bir insanın kafasında değerleri netse, nereye gitmek istediği netse o zaman önceliklerini belirleyip daha kolay hayatı yönetebiliyor.”
🎙 “Sevilmemeyi göze almak gerekiyor.”
🎙 “Cici kız olmak istemiyorum. Doğruyu söyleyen ve insanlara yön veren olmak istiyorum.” “Beni ayağa kaldıran şeylerden birisi ‘Ben Yeterliyim’ cümlesi idi.”
🎙 “Ben bu hayatımı nasıl geçirmek istiyorum? Bu hayatta kendimle ilgili cesaretle söyleyebileceğim neler var?

Devamı podcastte!

Blog’dan en son haberler

Gizem Sürenkök ile Ayrılık #canlıpodcast @yolkynight

“Ne şekilde ayrıldığımız da sevdayı belirleyen şey” 4 Kasım’da İzmir’de @yolkynight ‘ta psikolog Dr. Gizem Sürenkök ile “ayrılık” temasıyla gerçekleştirdiğimiz canlı podcast etkinliğinin kaydını sizlerle üzerinden biraz zaman geçtikten sonra paylaşabiliyorum. Oldukça keyifli ve iyi gelen sohbetlerden birisi oldu. Bakalım meraklı insan sen nasıl bulacaksın? Bu etkinliği hazırlayan ve harika bir mekanda bizi konuk eden…

Theseus’un Gemisi

“Sende ne kadar büyük bir değişiklik olursa sen farklı birisi olursun? Tüm her şeyin değişmesi mi gerekiyor?” Theseus’un Gemisi, öyle ihtişamlı ki Girit’ten zafer dönüşü sonrası Atina’da sergilenmeye başlanıyor. Zamanla eskiyen parçaları değiştiriliyor. Bir süre sonra ise tüm parçaları değişiyor. Peki bu gemi hala Theseus’un zafer kazandığı efsane gemi mi? Bizim bazı hücreler her saat…

Master Podcast Atölyesi Kasım 2022

“Podcast yapmaya başlamak için daha iyi bir zaman yok!” Etkili podcast yaratmak için ihtiyacın olan rehber ve içerikler seni bekliyor! Etkili ve sürdürülebilir podcast yapman için ihtiyacın olan her şey bu atölyede! Podcast’ini yapmak ve geliştirmek için hemen atölyeye başvur! Oyun değişti podcast’lar yükselişe geçti! Ve herkes (evet, sen bile!) kendi podcastini oluşturabilir ve dünyayı…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: